www.facebook.com
איזור אישי

הפרוייקטים שלנו על קצה המזלג - חונכות אישית

חונכות אישית בבית ספר יסודי

חונכות של "אחד על אחד" לילדים מכיתות ב'-ו'. מטרת הפעילות היא לקדם את החניך בהיבט הרגשי החברתי והלימודי. באמצעות בילוי משותף, הדרכה, תמיכה, העשרה ועזרה לימודית.

חונכות וירטואלית

התכנית חונכות וירטואלית נועדה לאפשר לבני נוער בעלי צרכים מיוחדים, ליצור קשר עם סטודנטים בוגרים, שאף להם צרכים מיוחדים. במהלך השנה כל תלמיד ותלמידה המשתתפים בתכנית, מתכתבים באמצעות הדואר האלקטרוני עם סטודנט או סטודנטית חונכים, המהווים חבר/ה בוגר/ת. התלמידים מוזמנים לשתף את חבריהם הבוגרים בחייהם. הסטודנטים תורמים מניסיונם האישי ומחוויות ההצלחה שלהם.
פר"חי IMPACT!

פר"חי IMPACT!

אנו מזמינים את מלגאי IMPACT! לקחת חלק במגוון הפרויקטים של פר"ח. הפרויקטים שלנו פזורים בכל רחבי הארץ והמאפשרים למלגאים לפעול בקרבת מקום המגורים או הלימודים. אנו מציעים לכם מגוון פרויקטים בחונכות האישית. בחונכות זו משמש החונך כ"אח בוגר" ודמות חיובית להזדהות עבור החניך ומבלה איתו בפעילויות שונות, בהתאם לצרכים הלימודיים, החברתיים והרגשיים של הילד. בחונכות האישית מגוון רב של פרויקטים ברחבי הארץ כולה, ביניהם גם פרויקטים מיוחדים כגון ילדי אסירים, חונכות וירטואלית, סטודנט לסטודנט ועוד. הפעילות בפר"ח היא תמורת מלגה. ע"פי הנחיית הנהלת תכנית IMPACT! ובהתאם לנהליה, המלגאי לא יהיה זכאי לכפל מלגות.

חונכות אישית בחטיבות הביניים

חונכות אישית לתלמידי כיתות ז'-ט'. החונכות מתקיימת פעמיים בשבוע, שעתיים כל מפגש, ועוסקת בצד הרגשי והלימודי. החונכות מערבת התמודדות עם מאפיינים שונים של ראשית גיל ההתבגרות כמו השתלבות חברתית, מיניות ועוד.

חונכות סטודנט לסטודנט

חונכות אישית המיועדת לסייע לסטודנטים עם לקויות למידה הלומדים באוניברסיטאות, במכללות ובמוסדות להכשרת מורים. בפרויקט חונכים סטודנטים מצטיינים או סטודנטים הלומדים תואר שני.

פרויקט משרד הביטחון

חונכות אישית לילדים ממשפחות שכולות. הפרויקט מלווה על ידי אנשי מקצוע ממשרד הביטחון.

הכנה לבגרות

חונכות אישית המיועדת לתלמידי תיכון הזקוקים לעזרה לימודית בשני מקצועות לפחות על מנת להגיע לבגרות מלאה. על החונך להיות בקיא בשניים ממקצועות הבגרות ברמה גבוהה. התלמידים מכיתות י'- י"ב, בעלי פערים לימודיים וחברתיים. מלבד סיוע הלימודי, החונך משמש דמות לחיקוי ואח בוגר.

כל אחד זקוק לחבר

התכנית כל אחד זקוק לחבר הנה מיזם חינוכי ייחודי שפותח על ידי פר"ח ומטח במטרה לתת מענה לחניכים המתקשים במקצועות המתמטיקה והשפה. בפיתוח הסדרה נעשה ניסיון לשלב בין צורת לימוד בלתי פורמלית לבין תכנית שיטתית המורכבת מפעילויות מגוונות לחניכים ולחונכים. הפעילויות מקיפות את כל נושאי הלימוד על פי תכנית הלימודים של משרד החינוך וכן משלבות בתוכן ידע עולם. פעילויות אלו מאפשרות למידה חוויתית ומהנה ומשמשות בסיס לחיזוק הקשר בין החניך לחונך. התכנית מלווה בקורס וירטואלי לחונכים. התוכנית משתלבת כחלק אינטגרלי בתוך החונכות האישית.

פרויקט ילדי אסירים

חונכות אישית לילדים בכיתות ב'-ט', שאביהם אסיר או אסיר משוחרר. החונכות מתרכזת בצד החברתי לצד סיוע לימודי על פי הצורך. החונכות כוללת ביקורים בכלא ופעילויות ייחודיות בשיתוף הרשות לשיקום האסיר.

פר"ח מתמטיקה

שיעורי המתמטיקה הם מאז ומתמיד נקודות חולשה לרבים מהתלמידים. במיוחד לחניכי פר"ח. הקושי ותחושת הכשלון מביאים להשלכות רבות לא רק על הציונים, אלא גם על הביטחון העצמי ועל תחושת המסוגלות. כשרוצים לעזור לתלמיד, לא קל למצוא את הדרך המיטבית להסביר וללמד את המקצוע המורכב הזה. אבל... בפר"ח מתמטיקה מצאנו פתרון כפול !! אתם תהיו שותפים באתגר המתמטי של עזרה לחניך, שיפור יכולותיו בתחום והעצמת תחושת המסוגלות שלו. ו..אתם לא תהיו לבד! תוכלו להנות מחומרים שפותחו במיוחד עבור פר"ח מתמטיקה ומותאמים לחניכים בכתה ג'. החומרים כוללים: · חוברת הדרכה עבור החונכים · חוברת עבודה לחניכים · ערכת אביזרים ומשחקים באופן זה ניתן לעבוד עם חומרים מתאימים במתמטיקה ולחסוך לעצמכם את הזמן הכרוך בחיפוש ובהכנה של חומרי למידה לחניך אותו תחנכו.
פר