החונכות הזו כמעט ולא קרתה...

החונכות הזו כמעט ולא קרתה...

אך אליאור לא ויתר והבין שהוא צריך להתמקד בלייצר עבור החניך שלו חוויות הצלחה. בכל מפגש הסביר לו את החומר של השיעור הבא כדי שיגיע מוכן ועם ביטחון עצמי גבוה יותר. הסביר לו תרגילים במתמטיקה דרך משחק כדורגל, הזמין אותו לקמפוס  כדי לייצר לו חוויה אקדמית, והחניך מצדו- החל מתייעץ עם אליאור גם מעבר לפגישות, השיא בעבודה עם בני נוער. אליאור הפך לדמות לחיקוי עבורו בכל המובנים.

חווית ההצלחה גרמה לו לרצות "לטרוף" ולעשות שינוי בכל המקצועות. החניך פרח והצליח בלימודים, השקיע את כל כולו בתהליך, לא החסיר מפגשים ואף רצה עוד. המחמאות על הנער החדש שהתגלה לא הפסיקו להגיע. לשינוי כזה, אף אחד לא העז לצפות. מעבר לשינוי הלימודי, השינוי האישיותי שחל בו, מרגש במיוחד. לאחר שיצר קרקע פוריה ויציבה בחונכות, אליאור הרשה לעצמו אט אט לשוחח עם הנער על נושאים שמטרידים איתו, על אביו שחי רחוק ועל משפחתו החדשה.

מעבר להישגים הלימודיים המדהימים של הנער, אליאור זכה לקחת חלק בתהליך של התבגרות. מנער שהגיע לחוויה ממקום מרוחק ומנוכר, שלא מאמין בעצמו וביכולותיו, נער שהתייאש מהמערכת, מהמורים ובמידה מסוימת מעצמו- הוא קילף שכבה ועוד שכבה, במסירות, נחישות וסבלנות, וגילה יהלום. במשימתיות, נתינה רצון אינסופי ונתינה מהלב, אליאור הפך נער לאדם בוגר שלוקח אחריות על הישגיו, מסתכל ומצפה לעתיד, ומצליח לפתח  שיחות נפלאות על החיים, על הדבש ועל העוקץ.