ליאור היא אחת החונכות המיוחדות והמרגשות שפגשנו

החונכות שליאור קיבלה הייתה אמורה להיות חונכות פשוטה ביותר- אך ככל שהעמיקה השנה הפכה למורכבת יותר ויותר. ליאור ליוותה נערה שמתמודדת עם עיוורון פתאומי. על פניו ההסתגלות למצב החדש היוותה את מטרת החונכות, אך מהר מאד התגלה האתגר האמיתי של הקשר הזה- והוא דווקא לא העולם החיצוני שהנערה לא רואה יותר, אלא העולם הפנימי אותו היא לא מראה לאיש.

מבלי שליאור ידעה או התכוננה, היא נכנסה "לעין הסערה"; נגלתה בפניה נערה צעירה עם עולם רגשי סוער, כואב ולעיתים מפחיד. ליאור הפכה לאשת סודה. היא ידעה את מה שלא סיפרה לאף אחד אחר, ונחשפה לקושי עצום שלא תיארה לעצמה שתיחשף אליו. אף אחד לא היה יכול להעלות על הדעת שכך תתפתח החונכות, וזה ודאי לא מה שליאור דמיינה כשהתחילה השנה.

אך שלא כמו בשיר, לליאור כן הייתה ברירה. היא יכלה לוותר. היו לה סיבות טובות וגב תומך. אבל ליאור המשיכה, נשארה, ולא ויתרה- לא על הנערה, לא על הקשר ולא על החונכות. היא זכרה מה גרם לה להתחיל ללכת, והבינה שיש לה יכולת להשפיע וליצור שינוי אמיתי בחייה של מישהי הזקוקה לכך. מכאן הדרך הייתה לה כבר ברורה: תעצומות נפש, אינטליגנציה רגשית, סבלנות, הכלה ואומץ- ליאור מצאה בתוכה כוחות כל פעם מחדש. היכן שהיה קושי- ליאור זיהתה הזדמנות. היכן שהיה שמץ של תשוקה- ליאור ראתה חלון להתפתחות. היא הפכה משחקי בישול לשיעורי התמצאות במרחב, קניות בסופר לאימון מיומנויות, ולאט לאט הפכה עולם של אי ודאות וחושך לכזה שיש בו הצלחה, חיוך, ואור.

ליאור היא אחת החונכות המיוחדות והמרגשות שפגשנו. הקשר העמוק שיצרה, והיכולת שלה לראות את נפשה של ילדה שאינה רואה, הן ההצטיינות שלה בפרויקט, והרבה מעבר לו.