נאלה בחרה להתרכז בכל דבר שמעלה חיוך על פני הילדה

החניכה של נאלה, ילדה בכיתה ו', מגיעה ממצב משפחתי מורכב. ברגישות, תבונה ואצילות נאלה זיהתה מיד את המתח בין החניכה למשפחתה והעבירה את הפגישות שלהן למקומות בהם תוכל הילדה להיפתח, להיחשף, לספר, ולעשות את כל מי שהיא אוהבת- בעיקר לבשל ולרקוד. נאלה בחרה להתרכז בכל דבר שמעלה חיוך על פני הילדה, אם זה להכין אוכל או אפילו רק להיות קהל להופעות הריקוד שלה, וכל דבר שעשו יחד הביא עמו שיח על נושא רגשי שמעסיק את הילדה. כך, הצליחה נאלה להפוך כל מפגש לחוויה של גדילה שמלווה בכיף ושמחה, לצד הכאב והקושי.

זה היה סוד החונכות של נאלה: היא השתמשה במה שיש, והוציאה ממנו כמה שיותר. היא ידעה שישנם דברים שאין בידיה לשנות- המצב המשפחתי, היחסים המורכבים בבית והבדידות הגדולה- אך בחלקת האלוהים הקטנה שלה היא נתנה את כל כולה: היא לא וויתרה, גם כשהועמדה במבחנים. לקחה על עצמה להיות גם הדמות המלטפת, וגם להציב גבולות כשהיה צורך. היא אהבה את הילדה ואהבה את מה שהיא עושה, והיא הצליחה, גם אם במשורה- להעניק ביטחון, משמעות, חום ורגעים של שמחה, גם כאשר אביה נעצר, גם כשאמה אושפזה בבי"ח, ולמרות המציאות הכואבת, לצד אי הוודאות הגדולה- היה  גם עולם בו קורים דברים טובים, כמו להתקבל לכיתת מנהיגות, לקבל תפקיד בחוג לריקוד, וכמו המפגש השבועי עם נאלה.

הלב הרחב של נאלה הוא דבר שלא פוגשים בכל יום. ולמרות שקשה לתאר, דרך מילותיו של כל מי שמכיר את החונכות הזו, מורגשות לאין שיעור הסבלנות, המסירות והאהבה העצומה שהשקיעה נאלה בחונכות.