כשמתחילה חונכות, לפעמים לוקח זמן למצוא מה נעים וכיף לעשות יחד. במקרה של תומר, החיבור עם החניך היה מיידי!

כשמתחילה חונכות, לפעמים לוקח זמן למצוא מה נעים וכיף לעשות יחד. במקרה של תומר, הקשר היה מיידי, והיה גם הדרך וגם הפתרון; תומר קיבל ילד בכיתה ג', שהוצא מביתו בעקבות רקע משפחתי קשה, ואיבד בשנה אחת את שני הוריו בנסיבות כואבות. תומר הגיע בדיוק בזמן הנכון, ודרך האהבה המשותפת של השניים לכדורגל הוא מצליח לגעת בכאב, לרכוש את אמונו, לעזור לו להתבטא, להביע, להתחבר אליו ולהיות בשבילו.

המשחק היה כחוט השני נשזר בכל החונכות, דרכו תומר הצליח להכיר, להגיע לליבו של הילד. השנה הראשונה להתייתמות היא קשה, ותומר גילה רגישות ועשה כל מה שביכולתו כדי למלא את החלל, ולגרום לילד להרגיש שיש לו עוגן. אח גדול. דמות משמעותית, חמה, שמקבלת אותו ומכילה את הקושי העצום שהוא חווה. הוא השתתף לאורך השנה כולה בפעילות אבות ובנים בפנימייה שם שיחק עם הילד כאב ובן. המראה של שניהם יחד היה כל כך טבעי וטוב, שלא פעם היו טועים בהם לחשוב שהילד הוא באמת בנו.

דרך הכדורגל תומר הצליח גם לחבר את הילד לילדים אחרים בפנימייה. היתה לכך מטרה ברורה. דרך המשחק תומר בתבונה רבה ניסה לטפל בהתקפי הזעם והקושי שלו לייצר קשרים בין אישיים בריאים עם קבוצת השווים שלו. זה אחד הדברים הייחודים בתומר כחונך- כל פגישה היתה מפגן יצירתיות, תוצאה של מחשבה ותכנון רציונל. דרך המטרה המשותפת לקנות כדורגל, הוא עזר לו לחסוך מדמי הכיס למען מטרה גדולה ונתן לו את העונג שבלהרוויח משהו בעצמו, משהו שלו.

לאט לאט, הילד שהתחיל את החונכות מסוגר ומרוחק, מצפה למפגשים עם תומר לאורך כל השבוע. תומר ארגן טורנירים לילדי הפנימייה, יצר קשר עם מנהל קבוצת הפועל חיפה ודאג ששחקני הקבוצה יגיעו להעביר אימונים לילדים, וביום הולדתו הביא בהפתעה את שני השחקנים האהובים עליו לחגוג לו ולהעניק לו מתנה, חולצת הנבחרת. קשה לדמיין עד כמה מרגש עבור ילד לקבל מחווה כזו, מאדם שלפני כמה חודשים, לא ידע שיהיה חלק מחייו.