"את לא צריכה להביא לי כלום, מספיק שאת באה" (חניך פר"ח בן 10 לחונכת שלו)

חונכות אישית בבית ספר יסודי

חונכות לילדים בגילאי בית הספר היסודי - חונכות של "אחד על אחד" לילדים מכיתות ב'-ו', בד"כ בביתו של התלמיד. מטרת הפעילות היא לקדם את החניך בהיבט הרגשי החברתי והלימודי. באמצעות בילוי משותף, הדרכה, תמיכה, העשרה ועזרה לימודית. החונך משמש אח בוגר ומודל לחיקוי עבור הילד.

חונכות אישית בחטיבות הביניים ותיכון

חונכות אישית המיועדת לתלמידי חטיבת ביניים ותיכון הזקוקים לעזרה לימודית ואו חברתית ורגשית. בד"כ תתמקד החונכות בחט"ב הביניים בסיוע לימודי וכן באתגרים חברתיים ורגשיים של גיל ההתבגרות. בתיכון תתמקד החונכות במקצוע לימודי שיסייע לתלמיד להגיע לתעודות בגרות מלאה. על החונך להיות בקיא במקצוע החונכות ברמה גבוהה. מלבד הסיוע הלימודי, החונך משמש דמות לחיקוי ואח בוגר.

חונכות סטודנט לסטודנט

חונכות אישית המיועדת לסייע לסטודנטים עם לקויות וקשיי למידה הלומדים במוסדות האקדמיים. מטרת החונכות לסייע לסטודנט להצליח בלימודיו, למנוע את נשירתו מהלימודים ולהקנות לו אסטרטגיות למידה שישרתו אותו במהלך הלימודים האקדמיים.

חונכות אישית לילדים הלומדים במסגרות החינוך המיוחד

החונכות יכולה להתבצע בבית החניך או בבית הספר. בין בתיה"ס לחינוך מיוחד נמצא בתי"ס להפרעות תקשורת, התנהגות, שיתוק מוחין, פיגור קל ועוד. החונכים מקבלים הדרכה מצוות ביה"ס.

חונכות אישית ללקויי ראייה - על"ה

חונכות אישית, חברתית ולימודית לילדים לקויי ראייה בטווח משתנה: לקות קלה ועד עיוורון. הילדים בטווח גילאים רחב: יסודי, חט"ב ותיכון.החונכויות מתמקדות בתחום החברתי, פיתוח עצמאות וכן סיוע בתחום הלימודי.

 

חונכות אישית לילדי אסירים

חונכות אישית עם ילד.ה בביה"ס יסודי, במשפחות בהן אחד ההורים מרצה תקופת מאסר בפועל או שהשתחרר ממאסר זה לא מכבר. החונכות מתקיימת בבית הילד.ה, ומתמקדת בתחומים החברתיים, הרגשיים והלימודיים, בהתאם לצרכיו.