פעילות קבוצתית בה החונכים משמשים מדריכים ו/או חונכים לקבוצת ילדים

מרכזי העשרה ובתי פר"ח

במהלך השנים הקים פר"ח מספר רב של מרכזי העשרה, בעיקר בישובי פיתוח ושכונות מצוקה. מרכזים אלה מציעים לילדים ולחונכים סביבה שקטה ונעימה לבילוי משותף אחר הצהריים. המרכזים מצוידים במשחקים חינוכיים, ספרים, חומרי יצירה ומחשבים. חונכי פר"ח המפעילים מרכזים אלו , מעבירים מגוון של חוגים על פי כישוריהם

מדברים עברית -עבראניאת

הדור הצעיר של הערבים אזרחי ישראל אינו משתמש בשפה העברית בנינוחות ובביטחה. הדבר מקשה על השתלבותם באקדמיה, בתעסוקה ובחברה הישראלית.

בפרויקט זה אין צורך בידיעת השפה הערבית שכן חונכים דוברי שפה עברית כשפת אם, נפגשים עם קבוצות קטנות וקבועות של ילדים בבתי ספר ערבים ברחבי הארץ לשיחה שבועית בשפה העברית בגובה העיניים. מפגש באווירה נינוחה המאפשרת שיחות מגוונות על נושאים המעניינים את התלמידות והתלמידים, לצד מפגש בין תרבותי. בדגש על הפחתת חסמים, עידוד הזדמנויות להבעה והגברת תחושת הביטחון העצמי. 

 

פרויקטים קבוצתיים בתחומי האומנות

בתחום האומונות יש מספר פרויקטים קבוצתיים יחודיים.

פרחי בצלאל - מלגה המיועדת לסטודנטים הלומדים בבצלאל משנה ב' והלאה.החונכים מדריכים קבוצות תלמידים בתחומי האומנות השונים בתוך סדנאות בצלאל במוסד הלימודים. 

קול המוסיקה - חונכות קבוצתית לסטודנטים הלומדים באקדמיה למוסיקה. החונכות מתמקדת בנגינה בכלי נגינה לחניכים בכל הגילאים. הפעילות מתקיימת במנהלים קהילתיים, בתי ספר, בחוט המשולש ועוד.

קשת-שנקר -מלגה המיועדת לסטודנטים הלומדים בבית הספר לאומנות רב תחומית במכללת שנקר. החונכים מדריכים בתחומי האומניות והעיצוב- בבית הספר "קשת" בתל אביב יפו כיתות וקבוצות. 

החונכיות מתקיימות פעם בשבוע למשך 4 שעות

חונכות במרכזי למידה ומועדוני נוער במתנסים או בגופים אחרים בקהילה

חונכות קבוצתית הממוקדת בסיוע לימודי לתלמידים המגיעים למרכזי הלמידה בשעות אחר הצהריים

חונכות קבוצתית בתחומי העשרה שונים בתוך בתיה"ס: חל"ב - חינוך לבריאות

התכנית מקדמת הכרות עם נושאי רפואה מונעת כגון הרגלי תזונה נכונים, מניעת נזקי שמש, תאונות בית, היכרות עם מערכות הגוף השונות, היגיינת הפה ועוד. המסר המועבר לחניכים הוא שבדומה למבוגרים, גם על ילדים מוטלות הזכות וחובה לקחת אחריות על בריאותם ועל איכות חייהם ואף לשנות את הרגלי הבריאות של בני משפחתם. החונכים בתכנית זו בעלי ידע מקצועי מקדים בתחום הרפואה או הבריאות. החונך מגיע לביה"ס פעם בשבוע ל -4 שעות ובהן מעביר את התכנים בצורה חוויתית

חונכות קבוצתית בתחומי העשרה שונים בתוך בתיה"ס: מחשבים

הדרכה אישית / קבוצתית של תלמידים בבתי ספר יסודיים ברחבי ירושלים. מטרת התכנית- חשיפה והעשרה של ילדי ביה"ס היסודי בנושא מחשבים (לימוד תוכנות - אופיס, אתרי אינטרנט)

חונכות קבוצתית בתחומי העשרה שונים בתוך בתיה"ס - חינוך למדעים (חמ"ד)

הדרכת כיתות בשעות הבוקר בנושאים הקשורים למדעים כגון: כוחות ותנועה, אור וראייה, חשמל וכו' באופן חוויתי ופעיל. החונכים חושפים את הילדים לפלאי המדע דרך ניסויים מדעיים פשוטים. מטרת התכנית לעודד את סקרנות התלמידים כלפי המדע באמצעות מתן מודל לחיקוי. הסטודנטים הנבחרים הינם בעלי ניסיון בהדרכה וידע מקצועי במדעים. החונך מגיע ל4 שעות רצופות פעם בשבוע.

חווידע מבית פר"ח

בחווידע טבע מגוון פעילויות מהנות בדגש מדעי:
פעילות מודרכת לגנים ובתי ספר, סדנאות חוויתיות להורים וילדים, אירועים לכל המשפחה בחגים ובחופשות, קייטנות, חוגי מדע, חגיגות ימי הולדת באוירה מיוחדת ועוד...
בחווידע טבע - שפע מתקנים ומשחקים מדעיים, ניסויים במעבדה ותערוכות פעילות.

לתמונות חווידע לחץ כאן

 

חווידע  כרמיאל

כתובת: רח' צה"ל 103, כרמיאל
טלפון: 04-9081240
פקס: 04-9980169
אימייל: ayelet.havayeda@perach.org.il

לאתר האינטרנט לחץ כאן

 

חווידע רהט

כתובת: מתנ"ס חדש רהט
טלפון/פקס: 08-9910999
אימייל: havayeda.r@gmail.com  

לאתר האינטרנט לחץ כאן