"בסוף החונכות אני יכולה להגיד שזה לא היה אתגר זו הייתה מתנה"

 

מ' לומדת בבית ספר לילדים עם צרכים מיוחדים. בחודש הראשון המפגשים התמקדו בביסוס אמון, לנעה היה חשוב שמ' תפתח עצמאות. עם הזמן, מ' התחילה להבין שנעה הגיעה במיוחד בשבילה. עם הזמן מ' נפתחה ונהנתה מהקרבה, ההסכמה שלה להיות עם נעה לבד ללא צוות נוסף מצביע שמ' מרגישה בטוחה לידה. לאורך השנה הן יצרו שפה משותפת ומפגשים ייחודיים, הן בנו קשר חזק שאפשר חיבור עמוק ותהליך משמעותי.

מרכזת המועדונית של מ' נמסר כי נועה רכשה את אמונתה של מ', תחילה התלוותה לפעילויות יחד עם מ' ובהפסקות יזמה פעילות אחד על אחד. עם הזמן, מ' הרגישה נוח יותר עם נועה והן הלכו יחד לשלל מקומות ברחבי המועדונית. חודש לפני סיום החונכות, נועה יזמה פעילות עם הכלב שלה "שמש" ויחד עם החניכה יצאו לסיבוב ועברו בין הקבוצות השונות. נועה הייתה נחושה לבנות קשר עם מ' בסבלנות והתמדה, הראתה יוזמה ויצירתיות בפעילויות אשר תרמו רבות לביטחונה של מ'.

לאורך הדרך נעה חיזקה ושיבחה את מ' על הצלחות קטנות ומ' נתרמה רבות מהקשר המיוחד שנוצר בניהן. נעה מאופיינת בצניעות, רגישות והכלה. הבינה לעומק את חשיבות ההתמדה והסובלנות, לאורך השנה היא האמינה בתהליך, גילתה יצירתיות ויוזמה והייתה נכונה לקדם את מטרות החונכות.