"תחילה התקשיתי בחונכות ושאלתי אם אני מסוגל לעשות זאת בצורה טובה. לבסוף גיליתי שאני אוהב את העשייה והאתגרים המגיעים עימה"

 

את הקשר שנוצר בן שחר ול' קשה לתאר במילים, הם רכשו שפה משותפת שמובנת רק להם, הם ידעו להתאים את השיחות למצבים השונים בחיים של ל' ולהתקדם בדרך מיוחדת. כבר במפגש הראשון ל' זיהה בשחר דמות שאפשר לסמוך עליה ושיתף אותו במצבו.

שחר השקיע מאוד בקשר עם ל' וכל הזמן חיפש דרכים נוספות לתקשר עימו. במהלך השנה פרסמו בפר"ח אפשרות להירשם למשחק מכבי חיפה, שחר השיג את הכרטיסים ולקח את ל' למשחק. במשחק הכדורגל, ל' כל כך התר ש- צילם את המשחק ללא הפסקה ושיתף את כולם בחוויה. בזכות שחר ל' הבין שאפשר ליהנות מלמידה, ללמוד בצורה אחרת ועדיין להצליח.

לאורך כל השנה שחר דאג של' יצליח אך גם ייהנה מהדרך. שחר השלים לל' חוויה חברתית רגשית שהייתה חסרה לו. שחר יזם פגישה עם ניצול שואה אשר הייתה מאוד משמעותית עבור ל'. שחר החונך יזם לא מעט שיחות עם מחנכת הכיתה בנוגע לל'.

מצוות בית הספר נמסר שהמפגשים היו משמעותיים מאוד לל', שחר למד להכיר את ל' ואת תחומי העניין שלו. שחר העניק לו כלים להתמודד עם העומס והאתגרים שחווה ועל כך ראוי להצטיינות!

שחר הוא דוגמה משמעותית לחונך מצטיין שעשה מעל ומעבר. הסיפור של שחר ול' הוא סיפור שמוכיח שלמרות הכל אפשר להגיע רחוק. שחר תמיד שידר בטחון מול ל', לימד אותו לחייך ולא לוותר.